Güncel Duyurular:
Anaokulumuzda yeni dönem kayıtlarımız başlamıştır...

0312 244 0 222

Hemen Arayın...

Eğitim

Psikolojik olarak güçlü bir kişiliğe sahip olabilmenin, sağlıklı kişilerarası ilişkiler kurabilmenin, yaratıcı bir düşünce yapısının ve medeni bir birey olabilmenin en temel unsuru saygıdır.

PSİKOLOG HÜSEYİN ABAY

Organik Çocuklar Anaokulunda eğitim: her çocuğun doğuştan doğal olarak sahip olduğu öğrenme merakı ve isteğini göz önünde bulundurarak başlar. Ve her çocuğun ilgi, gelişim düzeyi ve öğrenme hızının farklı olabileceği gerçeğinden hareketle bireysel ayrılıkları dikkate alacak şekilde saygılı bir yaklaşımı temel alarak devam eder. Çünkü her çocuk kendisine saygı duyulduğunda yani, ilgileri, gelişim düzeyi ve öğrenme hızı dikkate alındığında başarılı olma ve bu başarıyla mutlu olma potansiyeline doğuştan sahiptir.

Özellikle okul öncesi eğitim sürecinde ne yapıldığı önemli olmakla birlikte, nasıl yapıldığı da bir o kadar hatta orta ve uzun vadede daha da önemlidir. Bu bilinçten hareketle Organik Çocuklar Anaokulu farklı etkinlik seçenekleri ve zengin bir uyarıcı ortam sunarken çocuklara saygı duyan ve onları seven eğitimcilerin rehberliğinde tutarlı ve güvenli bir ortamda çocukların oyun ve keşif dolu bir yaşantı içerisinde olmalarını sağlar.

Organik Çocuklar Anaokulu; evrensel pedagojik gerekliliklerden ve bilgiden hareketle çocuğun psiko-sosyal, zihinsel ve diğer gelişimsel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ve bireysel ayrılıkları dikkate alarak gündelik hayatı ve güncel sosyal yaşamı destekleyen uygulamalı, somut yaşantılara dayalı yaşantısal bir programla çocukları gelecekteki hayata hazırlar.

Sevgili anne ve babalar, saygıyı temel almayan bir eğitimde; özgüveni ve kendilik değeri yüksek, sorumluluk duygusu ve oto kontrolü gelişmiş, özgür, yaratıcı ve üretici, psikolojik olarak güçlü ve sosyal olarak uyumlu bireyler yetişemez.

ORGANİK ÇOCUKLAR
Kreş ve Gündüz Bakımevi

İstatistik Bilgileri;
  • Yazan : admin
  • 4122 Kez Görüntülendi.
  • 0 Yorum
  • 28 Kasım 2012

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

"Eğitim" Yazısı hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
UA-79845066-1